İndirimdekiler
 
Markalar
 
Alışveriş Sepeti
0 ürün var.
 
Öne Çıkanlar
 

Sık Sorulan Sorular

NEDEN ERKEKLERE KÜLOTLU ÇORAP?

Sadece külotlu çorap değil erkekler için bütün naylon çorap çeşitleri üretiliyor. Hepsi fonksiyonel feminen olmayan ve temel renklerde ürünlerdir. 

Öncelikle sağlık için fonksiyonel olarak kullanılmak üzere erkek bedeni göz önüne alınarak özel tasarlanmış çoraplardır. Hepsi kaslara destek sağlayacak kan dolaşımını düzenleyecek bacaklardaki toplardamarların çalışmayan sorunlu yada tembelleşmiş kanı geri kalbe gönderen kapakçıklarını işlevini yapar hale getirecek yapıdadır. Bu kapakçıklar bacak kaslarının düzenli kasılmaları ile çalışmaktadır. Varis rahatsızlığı olmayan kişilerde bile uzun süre hareketsiz kalındığında işlevini yapmamaktadır.

Ayrıca diğer özellikleri:  

Çok konforludur.  

pamuklu ve merserize çoraplar gibi ayak kokusu yapmaz hatta günlerce yıkamadan aynı çorabı giyebilirsiniz.

yağmurlu veya karlı havalarda ayaklarınız ıslandığında çok çabuk kurur bütün gün ıslak çorapla gezip hasta olmazsınız.

pantolon altında kısın çok iyi ısıtır,  

takım elbiselerin altında bile çok rahat giyilebilir belli bile olmaz,  

içliklere göre çok daha fazla hareket özgürlüğü sağlar

yazın serinletir.

pantolunun yaz sıcaklarında terlemeden yaptığı pişik kızarıklık benzeri sorunları engeller

pantolonun bacağınıza yapışmasına mani olur.

 şortla giyildiğinde böcek sinek kene vs haşeratın zarar vermesinine engel olur.

 yine şortla giyildiğinde terlemiş olsanızda hızlı kuruması sayesinde terlemiş çıplak bacağınız dokunduğu yere yapışmaz.

ayakkabıyı ayağınıza yapışmadan çıplak ayakla giymiş kadar rahat ve hafif hissettirir, 

Mevcut çoraplar gibi bileğinize iz yaparak kan dolaşımını tehlikeye atmaz,

şortla giyildiğinde kısa soket çoraplara göre çok estetik durur.

gibi birçok özelliği ve faydalı yönü bulunmaktadır bunların çoğu bizzat kendi tecrübelerimize dayanmaktadır kalanı internette deneyip görüş bildiren kişilerden alıntıdır. 

BU ÇORAPLARI KİMLER KULLANMALI?

Varis rahatsızlığı olan olmayan herkese kalp ve damar cerrahları tarafından tavsiye ediliyor. Gerçekten ihmal edilmeyecek kadar çok önemli bir konudur günümüzde felç geçirten ve ani ölümlere neden olan sinsi bir tehlike. Genelde kadınların baş belası olarak bilinsede bu doğru değildir. Erkekler kadınlara göre çok daha ağır şartlarda çalışmaktadır, bacaklarına çok daha fazla yük binmektedir. Erkeklerin bacaklarındaki kas yapısı daha güçlü olması nedeniyle kadınların gibi dışa kolaylıkla vurmaz sinsi olarak devam eder genelde ağrı sızı aşırı yorgunluk gibi semptomlar gösterebilir. Bu çoraplar bu şikayetlerin çoğunu ortadan kaldırmaktadır. Bir nevi bu sinsi riske karşı sigortanızdır sağlığınızı garanti altına almanın en ucuz yoludur.

Uzun süre ayakta duran, ( tezgahtarlar, kuaförler, doktorlar, güvenlik görevlileri, aşçılar, öğretmenler, pazarcılar,  

Sürekli oturarak çalışan, (uzun yol şoförleri pilotlar, taksiciler, veznedarlar, bilgisayar operatörleri, uzun uçak yada otobüs yolculuğu yapan masa başı çalışan herkes)

Uzun süre yürüyen, (kuryeler, postacılar, satıcılar, güvenlik kuvvetleri, )  

Yük taşıyan,  (kargocular, nakliyeciler, inşaatçılar, tersane çalışanları, teknik servis elemanları) 

Sporcular: Her türlü spor yapan kişiler sağladığı yoğun kas desteği sayesinde uzun süre yorulmadan sopr faaliyetlerini gerçekleştirebilir ayrıca soğuk havalardada ısınma ihtiyacını karşılar.

.

FİYATLAR NEDEN PAHALI?

Fiyatları hangi çoraplarla kıyas yaptığınıza göre değişir. Eğer markette tuhafiyede satılan sadece görsel olarak kullanılması için kadınlara yönelik 3-4 tl lik çoraplarla kıyaslıyorsanız aralarında dağlar kadar fark olduğunu söylememiz gerekir. Görünüş olarak benzesede gerçekte çok farklı ürünlerdir.

Ürünlerin tamamı başta amerika olmak üzere yurtdışında en iyi kalite naylon iplikler ve spandex kullanılarak üretiliyor, uluslar arası taşıma gümrük ve sair giderler eklenerek cüzi fiyat artışıya size ulaşıyor. Ürünlerin amerikadaki fiyatlarını karşılaştırdığınızda makul düzeyde olduğunu görebilirsiniz. Piyasada bulunan varis çoraplarına nazaran oldukça hesaplı ürünlerdir.

Yakın zamanda erkekler için üretim yapan diğer markaların ürünlerinide çok daha hesaplı fiyatlarla sitemizde sizlere sunacağız  Söz konusu ürünleri tedarik etme çalışması yapmaktayız.     

 

BU ÇORAPLARI KADINLARDA GİYEBİLİRMİ?

Normalde kadınlar için tasarlanmadığından kadınların giymesi durumunda fonksiyonel özelliklerinden yeterince yararlanamazlar.Ancak beden ölçüleri erkeklere benzeyen iri yapılı kadınlarda etkili olacaktır. Onun dışında sadece görsellikten öte faydası olacağını garanti edemeyiz.

 

ÇORAP KAÇMA DERDİ BUNLARDADA VARMI?

Piyasada satılan sıradan naylon çoraplara göre aynı kalınlıkta olmalarına rağmen oldukça sağlam ürünlerdir çok zorlamadıkça biryere taktırmadıkça kolay kolay kaçmaz aylarca giyilebilir sonuçta herşeyin bir ömrü vardır çelik bile sonsuz ömüre sahip değildir.

 

BACAK KILLARINI KESMEM GEREKİRMİ?

Üreticinin sitesinde yazdığı gibi kısa cevap hayır kesmenize gerek yoktur. Şortla giymek isterseniz kalın opak modellerde zaten belli olmayacaktır ince teni gösteren modellerde ise sizin tercihinize göre görselliğine önem veriyorsanız en doğru kararı kendiniz verebilirsiniz.

 

DİZÜSTÜ VE JARTİYERLİ ÜRÜNLERİN ERKEKLER İÇİN ÜRETİLME SEBEBİ NEDİR?

Bu çoraplar silikonlu stay up, lastikli stay up ve jartiyerli olmak üzere 3 çeşit  üretilmektedir. Özellikle sıcak günlerde tercih edilen modellerdir külot bölümü olmadığından sıcak havalarda çok daha ferah tutarak bacak kaslarına destek görevini eksiksiz yerine getirir.Ayrıca maksimum hareket özgürlüğü sağlar. En sorunsuz ve kullanışlı modeli silikon bantlı stay up serisidir. Aşağı kayma toparlanma yuvarlanma gibi dezavantajları yoktur. En zor ve hareketli çalışma şartlarında bile olumlu sonuçlar vermiştir. Lastikli Stay up serisi çoraplar silikonlu modeller gibidir fark olarak üst bandı sadece lastikten oluşur silikon bulunmadığından fiyatı daha hesaplıdır bu seride aşağı kayma yapmaz fakat herkesin bacak yapısı aynı olmadığından  bazı kişilerde yuvarlanıp toparlanır ve lastik bitim noktalarında iz yapabilir buda  rahasız edici olabilir, bacak cildi hassas olan kişilere tavsiye edilmez. Jartiyerli modeller ise baştan uca dokumasının hiç bir yerinde lastik ve türevi bulunmayan çoraplardır. Cildi çok hassas olan kişiler için en ideal çorap çeşididir. Sadece bel yada külot bölümüne tutturulan klipsler sayesinde bacakta durur. Hiç bir iz yapacak noktası yoktur. Silikonlu modellerin dahi kullanılamadığı hassas ciltli kişilere tavsiye edilir.